Reserådgivare

Möt våra reserådgivare

Vi är experter på skidområden i Italien och Österrike - så oavsett vad du letar efter så kan vi hjälpa dig att hitta din perfekta skidsemester till Alperna!

Du ska bara fråga! 

Och det gör du på 0770 37 37 57 eller slopetrotter@slopetrotter.com - eller se vår kontaktinformation nedanför. 

Så, kan vi hjälpa dig att hitta din drömsemester till Alperna. 

Ska du på skidsemester till Alperna?

Låt oss göra jobbet - få ett personligt erbjudande!

Henrik Rydberg
Senior Reserådgivare
Tel.: 040 64 56 206
henrik@slopetrotter.se

Expert på: Italien

Henrik

Henrik är en riktigt livsnjutare som älskar att göra stora carvingsvängar på breda italienska pister. När du inte ser honom på pisten sitter han i en solstol troligtvis med en Aperol Spritz i handen. 

 

Philip Kumlin
Reserådgivare
Tel.: 040 64 56 208
philip@slopetrotter.se

Expert på: St. Anton, Ischgl och offpist

Philip

Philip har åkt skidor sen barnsben och vet vilka områden i Alperna som verkligen kan utmana den övade skidåkaren!

Mikael Tröhler Widmark
Reserådgivare
Tel.: 040 64 56 238
mikael@slopetrotter.se

Expert på: Canazei, Livigno och större grupper 

Mikael

Mikael har en förkärlek till de italienska Alperna, speciellt Canazei. Tidigare har han varit guide i Canazei och därför känner han skidområdet som sin egna bakficka. 

 

Joakim Karstensen
Reserådgivare
Tel.: 188 43 20 20
joakim@slopetrotter.se

Expert på: Italien och utmanande skidåkning 

Kate Wermuth
Reserådgivare
Tel.: 0770 37 37 57
kate@slopetrotter.se

Expert på: Familjer med barn

Kate

Kate har själv två barn så hon vet exakt vad familjer önskar när de ska på skidsemester till Alperna. 

 

Emilie Gehl
Reserådgivare
Tel.: 0770 37 37 57
emilie@slopetrotter.se

Expert på: Skidsemester med barn och Italien

Emilie

Emilie är en riktigt skidåkarmamma som varje år tar familjen med på skidsemester till Alperna. "För vad är bättre än familjetid på pisten?" Som hon själv brukar säga!

Jakob Tengler
Reserådgivare
Tel.: 0770 37 37 57
jakob@slopetrotter.se

Expert på: Salzburgerland och Österrike 

Kasper Asmund
Reserådgivare
Tel.: 0770 37 37 57
kasper@slopetrotter.se

Expert på: Skidorter med bra afterski

Låt oss hitta din perfekta skidsemester!