Apartment Bait dal Temp

Italien, Livigno

vuxna 2
barn 0
Transport Flyg, Arlanda
Vecka vecka 12 (2024)
Inkvartering Lägenhet
Inkl. 6 dagars liftkort
inkl. transfer
Vår bedömning

Välj rum

3 feb lör
9 mar lör
16 mar lör
23 mar lör
30 mar lör

Alternativ 1

1 x 2-rumslägenhet "GRIT" (2 personer)

Se rumsbeskrivning

  • Kylskåp
  • TV
  • Städning
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kaffemaskin
  • Spishäll / platta
  • Vattenkokare
  • Badkar eller dusch
  • Toalett
  • Mikrovågsugn
3 feb lör
9 mar lör
16 mar lör
23 mar lör
30 mar lör

Alternativ 2

1 x 3-rumslägenhet 5 personer (2 personer)

Se rumsbeskrivning

  • Kylskåp
  • TV
  • Städning
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kaffemaskin
  • Spishäll / platta
  • Vattenkokare
  • Badkar eller dusch
  • Toalett
  • Mikrovågsugn
3 feb lör
9 mar lör
16 mar lör
23 mar lör
30 mar lör

Alternativ 3

1 x 2-rumslägenhet "BUF" (2 personer)

Se rumsbeskrivning

  • Kylskåp
  • TV
  • Städning
  • Sängkläder
  • Handdukar
  • Kaffemaskin
  • Spishäll / platta
  • Vattenkokare
  • Badkar eller dusch
  • Toalett
  • Mikrovågsugn
3 feb lör
9 mar lör
16 mar lör
23 mar lör
30 mar lör
Slutsålt
Slutsålt
Slutsålt
Slutsålt

Fakta

Om Apartment Bait dal Temp

Vill ni bo i en ljus, rymlig och elegant lägenhet i ett lugnt område är Bait dal Temp något för er.

Välkommen till Bait dal Temp! Beläget i den del av Livigno som heter San Rocco, ligger dessa lägenheter med bra läge och nära till det mesta.

Läge/Omgivning
Närmaste lift ligger endast 100 meter bort och det är 400 meter till Carosello 3000 som är en av huvudliftarna i Livigno. Om ni önskar en dags skidåkning på den motsatta bergssidan, Mottolino, kan ni ta en gratis skidbuss som stannar utanför huset. I omgivningarna runt detta boende hittar ni även gott om butiker, restauranger och barer.


Olika storlekar av lägenheter
I huset finns lägenheter i olika storlekar där den största tar ända upp till 9 personer. Lägenheterna är ljusa, rymliga och unikt inredda med elegans och stil. Alla lägenheter är utrustade med mikrovågsugn, kylskåp, kaffekokare och TV.



Övrigt
Det finns gratis utomhusparkering utanför byggnaden som är tillgänglig för alla gäster. Vill du hellre parkera din bil i ett garage är det möjligt mot betalning.


Om du ankommer med elbil/laddhybrid kan du ladda den i byn. Det finns bland annat en laddstation vid Bikelivigno. Fråga guiderna för mer information när de ringer veckan innan avresa.


Ha en riktigt trevlig resa!

Avstånd

Avstånd till pist 150 m

Avstånd till lift 150 m

Avstånd till centrum 1000 m

Avstånd till shopping 50 m

Avstånd till skidbuss 50 m

Avstånd till skiduthyrning 200 m

Rum

TV Ja

Ja

Kökshanddukar Ja

Kaffemaskin Ja

Vattenkokare Ja

Dusch eller badkar Ja

Toalett Ja

Kylskåp Ja

Städning Ja

Sängkläder Ja

Handdukar Ja

Mikrovågsugn Ja

Kumfurt Ja

Mat och dryck

Faciliteter

Garage Free

Skidförvaring Ja

Skidförvaring med pjäxvärmare Ja

WiFi (mot betalning) 10€/week

Studiolägenhet ”NEF”

Lägenhet med plats för 2 personer på andra våningen. Består av ett kombinerat kök/vardagsrum med dubbelsäng och badrum med dusch.
Sängkläder - Kaffemaskin - Spisplattor - Mikrovågsugn - Kylskåp - Kökshandduk - Handdukar - Vattenkokare - TV - Wi-Fi (extra kostnad)

2-rumslägenhet ”GRIT”

Lägenhet med plats för 4 personer på andra våningen. Består av ett kombinerat kök/vardagsrum med bäddsoffa med två sovplatser, sovrum med dubbelsäng och badrum med dusch.
Sängkläder - Kaffemaskin - Spisplattor - Mikrovågsugn - Kylskåp - Frys - Kökshandduk - Handdukar - Vattenkokare - TV - Wi-Fi (extra kostnad)

2-rumslägenhet ”BUF”

Lägenhet med plats för 4 personer på andra våningen. Består av ett kombinerat kök/vardagsrum med två enkelsängar/dubbelsäng, sovrum med dubbelsäng och badrum med dusch.
Balkong - Sängkläder - Kaffemaskin - Spisplattor - Diskmaskin - Mikrovågsugn - Kylskåp - Frys - Kökshandduk - Handdukar - Vattenkokare - TV - Wi-Fi (extra kostnad)

3-rumslägenhet ”ARIA”

Lägenhet med plats för 7 personer på markplan. Består av ett kombinerat kök/vardagsrum med bäddsoffa med två sovplatser, sovrum med dubbelsäng och enkelsäng, sovrum med två enkelsängar och badrum med dusch/badkar.
Sängkläder - Kaffemaskin - Spisplattor - Mikrovågsugn - Kylskåp - Frys - Kökshandduk - Handdukar - Vattenkokare - TV - Wi-Fi (extra kostnad)

3-rumslägenhet “SOL”

Lägenhet med plats för 7 personer på tredje våningen. Består av ett kombinerat kök/vardagsrum med bäddsoffa med två sovplatser, sovrum med dubbelsäng och enkelsäng, sovrum med dubbelsäng och badrum med dusch.
Balkong - Sängkläder - Kaffemaskin - Spisplattor - Diskmaskin - Mikrovågsugn - Kylskåp - Frys - Kökshandduk - Handdukar - Vattenkokare - TV - Wi-Fi (extra kostnad)

4-rumslägenhet "QUAD8"

Lägenhet med plats för 9 personer. Denna lägenhet är en kombination av lägenheterna ”NEF” och ”SOL”.

Resplan

Utresa

Avresa 16.03.2024 - 12:30 - Stockholm, Arlanda
Ankomst 16.03.2024 - 14:50 - Innsbruck
Restid 2:20
Flygnr. SK7857
Terminal Information kommer senare
Flygbolag SAS

Hemkomst

Avresa 23.03.2024 - 15:50 - Innsbruck
Ankomst 23.03.2024 - 18:05 - Stockholm, Arlanda
Restid 2:15
Flygnr. SK7857
Terminal Information kommer senare
Flygbolag SAS

Bagageregler


1 stk incheckat bagage, max. 15 kg. Tillåtet handbagage är högst 5 kg, med maximalt mått på 55 x 40 x 23 cm. Barn under 2 år får totalt ha 10 kg incheckat bagage men ej handbagage. Reser du med barn under 2 år är barnvagn (max. 10kg) tillåtet utan extra kostnader. Barnvagnen ska paketeras in för att undvika skador och det är inte tillåtet att packa annat i barnvagnen. 


Skidtransport


Du måste beställa skidtransport i förväg. En skidtransport inkluderar ett skidfodral med ett par skidor och stavar samt en pjäxväska med ett par pjäxor och en hjälm. Totalt ska detta tillsammans väga högst 12 kg. Kom ihåg att det bara är tillåtet med ett par skidor i varje skidfodral. Det är begränsat med plats för skidor på flyget, så kom ihåg att boka skidtransport i god tid. Det är möjligt att ha pjäxor som handbagage så länge det uppfyller reglerna för vikt och mått. 


ABS Lavinryggsäck


SAS Charter tillåter en lavinryggsäck per person som innehåller en tryckluftspatron i Div. 2.2. Den kan också vara utrustad med en pyroteknisk utlösningsmekanism som innehåller mindre än 200 mg netto av Div. 1.4S. Det är viktigt att ryggsäcken är förpackad så att den inte kan aktiveras oavsiktligt. Ryggsäckens airbags måste vara utrustade med tryckventiler. Det krävs inte särskilt godkännande.


Mat ombord


Det är möjligt att köpa mat tur/retur. Därutöver finns ett mindre utbud av snacks och dryck som kan köpas ombord på flyget. 


Reservera sittplats


Du kan mot betalning reservera en plats på flyget från 120 dagar och fram till 72 timmar innan avgång. Du reserverar på: https://secure.paxport.net/shop/sas/


Check-in


När du flyger med SAS Charter och har förbeställt sittplatser kan du checka-in online från 14 dagar till 4 dagar innan avresa. 


Self-service check-in i automaterna på flygplatsen är möjligt för alla. Du ska välja SAS Charter och följa instruktionerna på skärmen.


På Arlanda sker check-in i terminal 5* På Köpenhamns flygplats, Kastrup sker check-in i terminal 3. * På grund av Sportslov vecka 9 är en del avgångar flyttade till terminal 2 och 4. Du kan se den korrekta terminalen på ditt slutliga resebevis som du får 14 dagar innan avresa.


SAS EuroBonus


Det kan inte samlas EuroBonus-poäng på SAS-charterflygningar.

AccommodationTypes

Avstånd