AccommodationTypes
Avstånd
Behöver du hjälp? Maila oss gärna på slopetrotter@slopetrotter.se så svarar vi så snart vi kan!
Italien, Livigno
Alternativ 1
Alternativ 2
Alternativ 3
På Hotel Baita Cecilia bor du i närheten av liften och kan snabbt komma upp i skidområdet
Avstånd till pist 50 m
Avstånd till lift 50 m
Avstånd till centrum 400 m
Avstånd till shopping 300 m
Avstånd till skidbuss 50 m
Avstånd till skiduthyrning 300 m
TV Ja
Safety box Ja
Hårtork Ja
Vattenkokare Ja
Toalett Ja
Pension Frukostpension
Frukost Ja
Barnsäng € 105 / week (0-1 years)
Skidförvaring Ja
WiFi Ja
Sängkläder - Hårtork - Kassaskåp - Dusch och toalett - Handdukar – TV - Vattenkokare - Wi-Fi (gratis)
Sängkläder - Hårtork - Kassaskåp - Dusch och toalett - Handdukar – TV - Vattenkokare
Utresa
Hemkomst
1 stk incheckat bagage, max. 20 kg. Tillåtet handbagage är högst 5 kg, med maximalt mått på 55 x 40 x 23 cm.Barn under 2 år får totalt ha ett incheckat bagage men ej handbagage.Reser du med barn under 2 år är barnvagn (max. 10kg) tillåtet utan extra kostnader. Barnvagnen ska paketeras in för att undvika skador och det är inte tillåtet att packa annat i barnvagnen.
Du måste beställa skidtransport i förväg. En skidtransport inkluderar ett skidfodral med ett par skidor och stavar samt en pjäxväska med ett par pjäxor. Det är begränsat med plats för skidor på flyget, så kom ihåg att boka skidtransport i god tid. Det är möjligt att ha pjäxor som handbagage så länge det uppfyller reglerna för vikt och mått. Austrian Airlines tillåter inte multibags.
Austrian Airlines tillåter en lavinryggsäck per person som innehåller en tryckluftspatron i Div. 2.2. Den kan också vara utrustad med en pyroteknisk utlösningsmekanism som innehåller mindre än 200 mg netto av Div. 1.4S. Det är viktigt att ryggsäcken är förpackad så att den inte kan aktiveras oavsiktligt. Ryggsäckens airbags måste vara utrustade med tryckventiler. Särskilt godkännande krävs. Önskar du att ta med dig en ABS lavinryggsäck så ska du kontakta oss senaste 7 arbetsdagar före avresa.
Det serveras en lättare måltid eller smörgås ombord på flyget till Alperna. Har du speciell diet eller matpreferenser och din flygning är över 2 timmar och 20 minuter kan du beställa specialmåltider via denna länk https://myholiday.austrian.com/en/services/seat-reservation.html
Du kan mot betalning reservera en plats på flyget från 14 dagar och fram till 48 timmar innan avgång. Du reserverar på: https://myholiday.austrian.com/en/services/seat-reservation.html
Reser du från Arlanda, Landvetter, Kastrup eller Innsbruck flyplats kan du checka-in online 24 timmar innan avresa. https://myholiday.austrian.com/en/information/web-check-in.html
Self-service check-in i automaterna på flygplatsen är möjligt för alla gäster. Self-service check-in i automaterna på flygplatsen är möjligt för alla gäster. På Arlanda sker check-in i terminal 5.
Är du medlem i Miles & More kan du samla Miles på din resa med Austrian Airlines. För mer information se här https://myholiday.austrian.com/en/information/web-check-in.html
filtrera kortvy